Warta podzieliła się punktami z GKS-em Jastrzębie

Nie było wielkiego widowiska w Wielką Sobotę w „Ogródku”. Warta Poznań i GKS 1962 Jastrzębie podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie w 29. kolejce Fortuna 1. Ligi.

Poznaniacy, którzy potrzebują punktów w walce o utrzymanie się w lidze, zaatakowali jako pierwsi. Już w 3. minucie Robert Janicki groźnie dośrodkował z rzutu wolnego, ale bramkarz gości Grzegorz Drazik wybił piłkę w dużym zamieszaniu w polu karny. Po kolejnym stałym fragmencie gry szczęścia próbował Bartosz Kieliba, ale piłka po uderzeniu kapitana „Zielonych” przeleciała obok słupka. W niezłej sytuacji znalazł się też Artur Marciniak, który był kilka metrów przed bramką, ale obrońcy wybili mu piłkę.

Przez całą pierwszą połowę goście nie zagrozili bramce Adriana Lisa. Warta Poznań niepokoiła z kolei Grzegorza Drazika głównie po stałych fragmentach gry. Bramkarz GKS Jastrzębie popisał się też ofiarną paradą po strzale z dystansu Roberta Janickiego. Grzegorz Drazik przypłacił to urazem głowy, bowiem po wybiciu piłki zderzył się ze słupkiem swojej bramki.

W drugiej części nadal brakowało płynnych akcji. Mniej więcej do 70. minuty szanse bramkowe pojawiały się jedynie po rzutach wolnych lub rożnych. Znów bliski szczęścia był Bartosz Kieliba po strzale głową, ale bramkarz przyjezdnych znów spisał się bez zarzutu i złapał piłkę. Swoje szanse mieli też gracze z Jastrzębia. Adrian Lis wybił piłkę na rzut rożny w groźnej sytuacji, a przy uderzeniu z dystansu bramkarza „Zielonych” wyręczył Jakub Kiełb.

Niezłe zmiany w zespole Petra Nemca dali Michał Żebrakowski i Serhij Napołow, który zadebiutował w sobotę w ekipie „Zielonych”. Spisał się całkiem nieźle. Michał Żebrakowski z kolei znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Źle trafił jednak głową w piłkę i ta przeleciała obok bramki. W samej końcówce poznaniacy domagali się jeszcze odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką Kacpra Kawuli, ale sędzia nie zareagował.

Warta Poznań – GKS 1962 Jastrzębie 0:0

Widzów: 901

Warta: Lis – Szymusik, Wypych, Kieliba, Kiełb – Grobelny, Marciniak – Fadecki (69′ Biegański), Janicki, Jakóbowski (79′ Napołow) – Spławski (70′ Żebrakowski)

GKS: Drazik – Kulawiak, Kawula, Szymura (55′ Wolniewicz), Gojny – Jadach, Jaroszek, Mróz, Skórecki (60′ R. Adamek), Ali (84′ K. Adamek) – Wróbel.

[ngg src=”galleries” ids=”33″ display=”basic_thumbnail”]Tekst: wartapoznansa.pl

Author: Wojciech Budzyk