Lipski, Narkun, Gamrot, Jurkowski i Bedorf gwiazdami KSW 42!

Trzy walki mistrzowskie ozdobią kartę gali KSW 42 w Łodzi. Po prawie pięciu latach KSW wraca do Atlas Areny i zrobi wszystko, żeby kibice nie zapomnieli 3 marca 2018 roku na długo. W drugiej największej hali w Polsce do klatki wejdą Ariane LipskiMateusz Gamrot iTomasz Narkun. Oprócz starć o pasy trzech kategorii widzowie zobaczą również kolejny występ najsłynniejszego głosu w polskim MMA,Łukasza Jurkowskiego, oraz byłego czempiona, Karola Bedorfa. Walka wieczoru łódzkiej zostania ogłoszona w późniejszym terminie.

Przedsprzedaż biletów na galę KSW 42 jest już dostępna w serwisie eBilet.pl.

Ariane Lipski (10-3, 6 KO, 2 Sub) jest niepokonana od marca 2015 roku. „The Violence Queen” wygrała osiem pojedynków z rzędu w tym cztery w KSW. Brazylijka rozpoczęła przygodę w klatce największej europejskiej organizacji od efektownych nokautów na Katarzynie Lubońskiej i Sheili Gaff. Na KSW 39: Colosseum pokonała przez poddanie pod koniec pierwszej rundy Dianę Belbitę i sięgnęła po pas wagi muszej, a na KSW 40 w Dublinie po raz pierwszy obroniła trofeum, kiedy to w niecałą minutę odklepała Marianę Morais duszeniem zza pleców.

Niepokonany w zawodowej karierze Mateusz Gamrot (13-0, 4 KO, 3 Sub) na KSW 42 stanie do czwartej obrony pasa wagi lekkiej. „Gamer” wejdzie do klatki KSW już po raz jedenasty. Urodzony w Kudowie-Zdroju 27-latek pokonał do tej pory między innymi Andre Winnera, Łukasza Chlewickiego, Mansoura Barnaouiego oraz Normana Parke’a. Po zakończonym przez no-contest starciu rewanżowym z tym ostatnim, poznaniak będzie chciał wrócić na drogę zwycięstw w Łodzi, w której pokazał się wszystkim na KSW 24: Clash of the Giants.

Tomasz Narkun (14-2, 3 KO, 11 Sub) podejdzie z kolei do czwartej obrony tytułu w wadze półciężkiej. „Żyrafa” jeszcze nigdy nie pozwolił sędziom decydować o swojej wygranej. Zawodnik ze Stargardu w klatce KSW poddał Charlesa Andradę, Karola Celińskiego i ostatnio, na KSW 39: Colosseum, Marcina Wójcika. Wcześniej zapisał w rekordzie serię trzech wygranych przez nokaut z Goranem Reljiciem, Cassio Barbosą de Oliveirą i Rameau Thierry Sokoudjou.

Dla Łukasza Jurkowskiego (16-10, 4 KO, 6 Sub) starcie na KSW 42 będzie drugim pojedynkiem, od czasu powrotu po ponad sześciu latach przerwy od MMA. Jeden z najlepszych polskich komentatorów na KSW 39: Colosseum wszedł do klatki i po fenomenalnym boju pokonał na punkty Rameau Thierry Sokoudjou. „Juras” to również zwycięzca pierwszego turnieju KSW i finalista drugiej i trzeciej edycji.

Były mistrz wagi ciężkiej, Karol Bedorf (14-3, 5 KO, 3 Sub) wraca do walki po kontuzji i przegranej z Fernando Rodriguesem Jr. na KSW 37: Circus of Pain. Najdłużej panujący mistrz w dziejach kategorii ciężkiej jest gotów, by wejść na drogę, która zaprowadzi go do starcia o utracone trofeum. Szczecinianin w KSW wygrywał między innymi z Pawłem Nastulą, Olim Thompsonem, Rollesem Gracie, Michałem Kitą i Jamesem McSweeneyem.

Źródło: Materiały prasowe federacji KSW

Author: Wojciech Budzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.