Srebro Black Roses w turnieju Mistrzostw Polski w Warszawie

Zawodniczki Black Roses Posnania zajęły drugie miejsce w VI Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet, który został rozegrany w ubiegły weekend na warszawskim Bemowie. W finale poznanianki musiały uznać wyższość Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.

Pomimo przystępowania do turnieju w mocno osłabionym składzie, zawodniczki trenera Tomasza Kapustki dobrze rozpoczęły fazę grupową pewnie wygrywając z Juvenią Kraków 40:5 oraz z Diablicami Ruda Śląska 33:7. W ostatnim meczu grupowym będące już pewne występu w finale, poznanianki przegrały z Biało-Zielonymi Gdańsk 0:54. Szczególną skutecznością w ataku w drużynie Black Roses Posnania mogła się pochwalić Katarzyna Paszczyk, która w trzech meczach fazy grupowej zdobyła aż siedem przyłożeń.

Po raz kolejny o zwycięstwie w turnieju miał zadecydować finałowy mecz pomiędzy drużynami z Gdańska i Poznania. Podobnie jak w meczu grupowym pomiędzy tymi zespołami i tym razem lepiej zaczęły Biało-Zielone, które skutecznie wykorzystywały błędy w obronie rywalek, dzięki czemu schodziły na przerwę przy prowadzeniu 24:0. Dobra postawa, walka i zaangażowanie nie wystarczyły zawodniczkom Black Roses do odwrócenia losów spotkania w drugiej połowie. Zawodniczki trenera Tomasza Kapustki musiały uznać wyższość zespołu z Gdańska przegrywając ostatecznie 0:46.

VI Turniej Mistrzostw Polski Kobiet zawodniczki Black Roses zakończyły na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium znalazły się Diablice Ruda Śląska, które w meczu o trzecie miejsce pokonały Juvenię Kraków 24:7. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach ligowych, w trakcie której Kadra Narodowa Kobiet rozegra turniej towarzyski Nancy 7’s. Wśród zawodniczek powołanych przez selekcjonera Janusza Urbanowicza znalazły się dwie zawodniczki Black Roses: Agnieszka Kowalczyk oraz Katarzyna Paszczyk. Następne ligowe rozgrywki czekają poznanianki 18 maja, gdy wybiorą się do Rudy Śląskiej. Turniej finałowy zostanie rozegrany 8 czerwca w Gdańsku.