Srebro zawodniczek Black Roses w Gdańsku

Na tydzień przed rywalizacją w International Rugby Challenge zawodniczki Black Roses Posnanii potwierdziły swoją dobrą dyspozycję zdobywając drugie miejsce w II Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet rozegranym w Gdańsku. W finale po zaciętej walce poznanianki uległy drużynie gospodarzy turnieju, Biało-Zielonym Ladies Gdańsk.

Fazę grupową Black Roses Posnania zakończyła na drugim miejscu po wygranych z Juvenią Kraków 26:10 oraz Legią Warszawa 17:10. W meczach grupowych w drużynie Black Roses po raz pierwszy zagrały Beata Juszczak z Kadry Polski U18 oraz Marta Morus i Laura Uroda, które do ubiegłego roku występowały w Kadrze Polski U16. W finale Black Roses miały okazję do rewanżu na Biało-Zielonych za mecz grupowy, w którym przegrały z gdańszczankami 5:38. Wówczas jedyne przyłożenie dla poznańskiej drużyny zdobyła po indywidualnej akcji Maria Nowacka.

Mecz finałowy również lepiej rozpoczęły zawodniczki z Gdańska, które szybko objęły prowadzenie w meczu. Zawodniczki trenera Arkadiusza Mąkiny równie szybko odpowiedziały przyłożeniem autorstwa Sandry Beszterdy. Jednak jeszcze przed końcem pierwej połowy gdańszczanki odzyskały prowadzenie i drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 12:7 dla Biało-Zielonych. Po zmianie stron pomimo dobrej gry i zaangażowania zawodniczek Black Roses to Biało-Zielone wykorzystywały błędy poznanianek w obronie zdobywając kolejne przyłożenia. Ostatecznie Black Roses musiały uznać wyższość gospodarzy turnieju Biało-Zielonych Gdańsk, przegrywając 7:29.

Ostatecznie zawodniczki trenera Mąkiny zajęły drugie miejsce w II Turnieju Mistrzostw Polski rozgrywanym w Gdańsku. Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna Legii Warszawa, która w meczu o brąz pokonała Juvenię Kraków 10:7. Do rozgrywek ligowych poznanianki wrócą dopiero 12 października przy okazji turnieju rozgrywanego w Krakowie.

Wcześniej jednak drużynę Black Roses Posnania będzie można podziwiać w Poznaniu w trakcie International Rugby Challenge, w ramach którego zmierzą się one z niemieckim USV Poczdam. Mecz odbędzie się 28 września o godz. 16:30 na stadionie przy ul. Słowiańskiej 78. Wstęp biletowany bezpłatny. Szczegóły na: http://tickets.rugby7.pl

Klasyfikacja końcowa II Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Gdańsku:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Black Roses Posnania
3. Legia Warszawa
4. Juvenia Kraków
5. Diablice Ruda Śląska
6. KS Rugby Gietrzwałd
7. AZS AWF Warszawa
8. KS Budowlani Łódź
9. Venol Atomówki Łódź
10. Flota Gdynia
11. GRT Olsztyn

Źródło: Biuro prasowe Black Roses Posnania – Łukasz Nowak

[ngg src=”galleries” ids=”110″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Author: Wojciech Budzyk