Trzecie z rzędu zwycięstwo żeńskiego Lecha!

W spotkaniu czwartej kolejki grupy II trzeciej ligi kobiet doszło do starcia dużych polskich marek. Lechitki na własnym boisku podejmowały Lechistki!

Od początku inicjatywę na boisku miały podopieczne Alicji Zając jednak ciężko było im się przebić przez defensywę Lechii, która zdecydowanie przeważała jeśli chodzi o warunki fizyczne. Otwarcie wyniku miało miejsce w 23 minucie. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Lechny, która błyskawicznie zeszła w pole karne i pewnym uderzeniem na długi róg pokonała bramkarkę rywalek! Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po przerwie szybko gospodynie podwyższyły prowadzenie. Sawicka głową skutecznie dobiła uderzenie Wojtkowiak, która trafiła w poprzeczkę. Po chwili doświadczona strzelczyni bramki sfaulowała we własnym polu karnym Szmatułę i sędzia wskazał na jedenasty metr. Formella pewnie zamieniła jedenastkę na bramkę i gdańszczanki ponownie zdobyły kontakt. Lechitki do końca z pasją atakowały i przyniosło to skutek! Wpierw Małyszka dwukrotnie pięknymi uderzeniami pokonała bramkarkę, a wynik spotkania w 90 minucie na 5:1 ustaliła Kubka.

Można podsumować ten weekend krótko, obie seniorskie ekipy Kolejorza zagrały na piątkę!

Lech Poznań UAM – Lechia Gdańsk 5:1 (1:0)

23′ Lechna, 53′ Sawicka, 83, 84′ Małyszka, 90′ Kubka – 58 (k)’ Formella

Lech Poznań UAM: Katarzyna Lewandowska – Marta Zielińska (60. Gabriela Przybył), Zofia Mager, Zuzanna Sawicka, Urszula Buczak, Zofia Rosińska (86. Marta Hofland), Hanna Smól (60. Dominika Kubka), Klaudia Wojtkowiak (70. Patrycja Małyszka), Dominika Drzewiecka (81. Sara Jóźwiak), Martyna Lechna, Martyna Nowaczyk

Author: Wojciech Budzyk