Warta celuje w awans do Ekstraklasy!

W najbliższy weekend startuje po zimowej przerwie rozgrywki wznawia Fortuna 1 Liga. Po jesieni na czele ligowej tabeli jest poznańska Warta.

W czwartkowe przedpołudnie odbyła się konferencja dla mediów, w której uczestniczyli władze klubu, trener Piotr Tworek, kapitan Bartek Kieliba oraz trójka nowych zawodników: Mateusz Szczepaniak, Krzysztof Danielewicz oraz Jakub Apolinarski. W przypadku tego ostatniego można mówić o powrocie do Warty.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że sytuacja Zielonych w lidze jest bardzo dobra. Wiosna na pewno nie będzie łatwa, ponieważ wiadomo nie od dziś, że na lidera każda drużyna będzie się spinać. Trener Tworek dodał, że bardzo liczy na awans, głównie dlatego, że będzie to jego osobisty sukces jako trenera samodzielnie prowadzącego drużynę na tym szczeblu rozgrywek. Podobnie wypowiedział się kapitan Zielonych, który w Warcie gra już na tyle długo, że pamięta wszystkie awanse od 3 ligi. Również nowi zawodnicy przyszli do Zielonych głównie dlatego, że jest bardzo duża szansa grania jesienią w ekstraklasie.

Pierwszy mecz odbędzie się w poniedziałek 2 marca o godzinie 18.00, niestety jeszcze w Grodzisku Wielkopolskim, jednak władze klubu mają zapewnienie od włodarzy miasta Poznania, że wszystkie wymogi na pierwszą ligę najpóźniej w kwietniu zostaną wykonane i Warta zagra u siebie w Ogródku.

[ngg src=”galleries” ids=”223″ display=”basic_thumbnail”]

Author: Irek Pindral