Efektowne zwycięstwo Kolejorza nad Austrią w Lidze Konferencji [GALERIA]!

W spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Lech Poznań podejmował na własnym boisku zespół Austrii Wiedeń. Wszyscy w Poznaniu pamiętają pełne emocji spotkanie z 2008 roku, w którym po dogrywce Kolejorz wygrał 4:2 i awansował do fazy grupowej Pucharu UEFA.

Pierwszą okazję gospodarze na otwarcie wyniku mieli w 14 minucie. Skóraś fenomenalnie zagrał do Amarala w pole karne. Portugalczyk jednak uderzył ponad bramką. Austria odpowiedziała dziesięć minut później. Uderzenie Grubera w długi róg obronił Bednarek. W 27 minucie Szymczak kapitalnie wyszedł z kontrą, zagrał do Amarala. Ofensywny pomocnik doskonałym prostopadłym podaniem uruchomił Ishaka. Kapitan Kolejorza w sytuacji sam na sam z Fruchtlem nie dał żadnych szans bramkarzowi Austrii i otworzył wynik spotkania.

Radość nie trwała długo. Już po dwóch minutach na telebimach był wynik 1:1. Obrona Lecha tym razem się nie popisała. Pierwszą próbę zablokował jeszcze Rebocho, ale dobitka Braunodera znalazła już drogę do siatki. W 35 minucie fatalnie zachował się Rebocho. Nie dość, że nie przyjął dobrze piłki to jeszcze sfaulował we własnym polu karnym Fitza. Na szczęście intencje Fischera wyczuł Bednarek i obronił uderzenie z rzutu karnego!

64 minuta przyniosło ponowne prowadzenie Kolejorza! Pereira dośrodkowal doskonale w pole karne do Skórasia. Skrzydłowy Lecha będący w doskonałej formie trafił po raz kolejny do bramki! Dwanaście minut później było już 3:1. Ishak doskonale zagral do Velde, który efektownym zwodem zgubił krycie i uderzeniem w długi róg podwyższył prowadzenie. Wynik spotkania został ustalony w 90 minucie. Obrońcy Austrii wybili piłkę wprost pod nogi Velde. Norweski skrzydłowy pewnie uderzył po ziemi obok bezradnego Fruchtla!

Lech Poznań – Austria Wiedeń 4:1 (1:1)

27′ Mikael Ishak, 64′ Michał Skóraś, 76, 90′ Kristoffer Velde – 29′ Matthias Braunoder

Lech: Bednarek – Pereira, Satka, Milic, Rebocho (46′ Douglas) – Kvekveskiri (58′ Murawski), Karlstrom – Szymczak (58′ Velde), Amaral (70′ Marchwiński), Skóraś – Ishak (86′ Dagerstal)

Austria: Fruchtl – Rantfl, Muhl, Lucas Galvao, Martins (77′ Kreiker) – Fischer, Holland (71′ Teigl), Braunoder – Gruber (77′ Tabakovic), Fitz (71′ Keles), Jukic (61′ Huskovic)

Author: Wojciech Budzyk