Robert Lewandowski i Bartosz Salamon po meczu z Serbią

Robert Lewandowski na stwierdzenie, że drużyna po tych paru miesiącach jest rozregulowana:

– Trzy miesiące temu wszystko wyglądało fajnie? No jak są boiska gdzie można fajnie grać to też fajnie to wygląda, a czasami po prostu trzeba się dostosować do warunków, które były ciężkie. Wydaje mi się, że bardzo ważne jest, że nie zremisowaliśmy tego meczu, tym bardziej nie przegraliśmy. Nie zawsze będzie gładko i przyjemnie, efektownie i efektywnie, ale czasami są takie mecze, gdzie trzeba grać rozsądnie i konsekwentnie. To my strzeliliśmy o  jedną bramkę więcej i to też jest materiał po którym można zobaczyć co jest jeszcze do poprawy.

Bartosz Salamon na pytanie czy myśli o przyszłości z wariantem “włoskich” obrońców na Euro 2016:

– Na pewno dobrze znamy się z Kamilem mimo, że nie graliśmy razem. Rozumieliśmy się bez słów i to mi się podobało. No a czy to jest możliwy duet na Euro to za duże pytanie. Swoją postawą będę starać się o przychylną opinię trenera i jak wrócę do klubu będę jeszcze bardziej pracować, żeby widział, że się staram i robię postępy.

Na pytanie czy to prawda, że jak z Pawłem Wszołkiem nie grali w Sampdorii Genua, trener wysyłał sygnały, że nadal się nimi interesuje:

– Tak podczas naszego pobytu w Sampdorii trener Nawałka był u nas dwa razy, obejrzał treningi, zapoznał się ze środowiskiem i chciał zrozumieć jaka jest sytuacja w klubach. Przekaz był jasny. Jeśli będziemy ciężko pracować w klubach no to powrót do kadry jest możliwy.

O powrocie do Poznania:

– Cieszę się bardzo bo była moja rodzina i znajomi. Fajnie, przyjemne uczucie zagrać tutaj po tylu latach.

Author: Wojciech Budzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.