Wypowiedzi trenerów po spotkaniu Polska – Serbia

Oto, co do powiedzenia miał selekcjoner reprezentacji Serbii, Radovan Ćurčić:

– Jak już wspominałem, gramy przeciwko bardzo silnej drużynie i jest to dla nas wielkie wydarzenie, przegraliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem, niesionym przez wspaniały doping. Zabrakło nam wiary, że możemy zdobyć lepszy wynik. Wszyscy gracze zasługują na szacunek, dali z siebie wszystko. Mogliśmy osiągnąć remis.

Zapytany o to, co trzeba było zrobić, aby pokonać Polaków, odpowiedział:

– Stało się coś takiego, że pojawił się strach w drużynie. Wracamy do meczu z Portugalią, który odcisnął na nas piętno. Na pewno cały czas analizujemy, będziemy pracować, problemy są, ale trzeba je rozwiązywać. Jestem optymistą i wierzę, że do czerwca je rozwiążemy.

Oraz to co do powiedzenia miał selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka:

– Był to bardzo wartościowy przeciwnik, rzeczywiście to spotkanie dostarczyło nam bardzo dużo materiału. Cieszy bardzo postawa drużyny, parę fragmentów na wysokim poziomie. Będziemy musieli popracować nad organizacją gry i detalami. Spotkaliśmy się po raz pierwszy od czterech miesięcy i nie wszystko jeszcze dobrze funkcjonowało. Zawodnikom należą się podziękowania za grę do końca. Te spotkania traktujemy jako jeden z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy. Z dużym optymizmem przystąpimy do następnego spotkania jak i samych mistrzostw.

Na pytanie o postawę poszczególnych formacji trener odpowiedział:

– Dokładna analiza meczu, wszystkich formacji będzie dopiero po obejrzeniu materiału. Ogólnie mogę powiedzieć, że przy zerze z tyłu należy zawsze pochwalić drużynę. Mamy czterech bardzo dobrych bramkarzy. Bartosz Salamon zdał dziś test, rozegrał bardzo dobre spotkanie, szczegóły będą zadowoleni. Cieszy mnie, że zawodnicy chcą grać z wielką determinacją dla kadry i jest wielka rywalizacja o miejsca na Euro.

O tym kto jest bliżej pierwszego miejsca w bramce: Fabiański czy Szczęsny?

– Tak jak już powiedziałem, mamy czterech dobrych bramkarzy, dzisiaj zarówno Łukasz jak i Wojtek dobrze się spisali. Cieszę się z rywalizacji w drużynie.

O Jakubie Błaszczykowskim:

– Kuba jest zawodnikiem na którego liczymy poprzez umiejętności i jego doświadczenie. Jest bardzo ambitnym zawodnikiem. Pokazał te możliwości, o których myśleliśmy przy jego powołaniu. Zarówno pod względem indywidualnym jak i drużynowym wykonał bardzo dobrą robotę.

O Piotrze Zielińskim:

– Piotr rozegrał przyzwoite spotkanie, regularnie występuje w Serie A, ma jeszcze rezerwy, ale bardzo na niego liczymy. Wierzę, że włączy się do walki o skład na Mistrzostwa Europy.

O składzie na mecz z Finlandią:

– Były dwa podstawowe cele obecnego zgrupowania. Ważne będzie dla nas doskonalenie gry, sprawdzenie innych rozwiązań personalnych i tego będziemy się trzymać. Mamy określony plan na mecz we Wrocławiu i państwo zobaczą jak to będzie wyglądać.

Author: Wojciech Budzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.